Наказ про проведення ДПА в 2023 році вже опублікували на сайті Міністерства освіти і науки України. За наказом, у 2022/2023 році ДПА для учнів, які закінчують здобуття початкової, базової і середньої освіти, буде проводитися у закладі освіти письмово.

ДПА 2023: коли та хто складатиме іспити


    Учні 9 класів складатимуть іспити ДПА із чотирьох предметів. Обов’язковими предметами для 9 класу будуть українська мова та математика. Третій предмет для учнів обиратиме педагогічна рада школи (або історія України, або іноземна мова). Четвертий предмет можна буде обрати самостійно. У списку є географія, хімія, фізика, історія України, біологія й іноземна мова.

    Після 4 класу школярі складатимуть ДПА з математики та української мови. А якщо у класі вивчали мову національної меншини або корінного народу, то іспит потрібно складати і з неї.

    Іспити для 4 класів проводяться тільки для того, щоб моніторити якість освіти навчального закладу.

    Одинадцятикласники складатимуть ДПА у формі ЗНО. Учням 11 класів необхідно скласти іспити із таких предметів:

  • Іноземна мова або історія України.
  • Українська мова.
  • Математика.

Предмет, який можна обрати самостійно: іноземна, фізика, історія України, хімія, географія. Також можна скласти іспит із мови національної меншини або корінного народу, якщо вона вивчалася у школі, та якщо один із батьків дав дозвіл та заяву на складання іспиту з цього предмету.

Складання ДПА у 2023 році буде першим за кілька останніх років.

З 2020-го учні 4 та 9 класів не писали іспити через Covid-19. А у 2022 році Міністерство освіти та науки України скасувало ЗНО та шкільні іспити навіть для одинадцятикласників через війну Росії проти України.

Зарахування у виші відбувалося за підсумками мультимедійного тесту.